Kiralama Koşulları

  • Sürücü Belgesi ve Kiralama Yaşı Sınırlamaları (Ehliyet ve Yaş)
  • Kiracının A, B, C, D, E grubu araçlar için 21, F, G, H, X grubu araçlar için 24 yaşını doldurmuş olması ve en az 1 yıllık yerli veya uluslararası ehliyete sahip olması gerekmektedir.
  • Kiralama Süresi:
  • 1 günlük kiralama 24 saat, bir aylık kiralama 30 gün üzerinden hesaplanır.
  • Uzun Süreli Kiralama:
  • En az kiralama süresi 30 gündür. Uzun süreli kiralamalar için özel fiyat sorunuz. 14 gün ve üzeri için de özel fiyat uygulanabilir.
  • Fiyatların Kapsamı:
  • Fiyatlara sınırsız kilometre kullanım, bakım, üçüncü şahıslara karşı (yasal poliçe sınırları içinde) sigorta garantisi dahil olup Akaryakıt, Hasar Sorumluluk Sigortası (Kasko), Hırsızlık Sigortası, Tek-Yön Ücreti, Teslim Etme / Teslim Alma Ücreti, Bebek Koltuğu Ücreti ile %18 Katma Değer Vergisi (K.D.V.) hariçtir.
  • Yakıt kiralayana aittir, Dolu depo teslim edilen araçlar eksik veya boş depo benzin ile iade edilirse, yakıt farkı, hizmet ücreti ile birlikte alınır. Şoförlü servis ve tercüman rehber istek üzerine temin edilir. Kiracı bu sözleşmeyle aracı standart kiralama koşullarını kabul ederek ve kendisin okutulan kira sözleşmesinin arka sayfasında bulunan arac teslim tutanağındaki haliyle teslim aldığını belirler.Arıza durumunda hemen aracı durdurulması ve firmaya haber vermesi gerekir. Bu işlem yapılmadan arızanın arttırılması halinde tüm sorumluluk kiracıya aittir.
  • Tek taraflı kazalarda 100% kusur 7 kasıt düşünülerek araçın servisde kaldığı süreçte kira ücreti devam eder.Arac kira süresi 24 saatir. Teslim süresini 1 saat geçmesi durumunda yarım gün ücret 3 saat geçmesi durumunda ise tam gün ücret alınır.Kiracı ile ilgili uzatım isteği kira süresinin bitiminden itibaren en az 6 saat önce bildirmek zorundadır.Kiracı kira süresi içinde vasıtanın aydınlatma donanımını ve periyodik bakımını kontrol etmeye ve yaptırmaya mecburdur.
  • Aydınlatma sorunları ile trafik cezalarında kiracı sorumludur.Kiracı 3. kişilere verilen maddi yaralama ve ölümlü kazalardan doğacak tazminat ve mahkeme masrafları kiracı ve kefilin sorumluluğundadır. Kiracı, Rent a car kaskolarında muafiyet bedeli olan 2000 TL'nin altındaki hasarları ödeyecek ve aracı tamir ettirecektir.Sözleşme kapsamında sorumlu olunan ödemelerin firmamıza ibraz edilen kredi kartından tahsil edilmesini muvafakat ediyorum. Sözleşme ve kullanım süresinin uzaması halinde tüm sorumluluğum devam ettiğini kabul ve beyan ediyorum.
  • Firmamız tarafından herhangi bir arıza ve kaza durumunda ikame (yedek araç) hizmeti verilmemektedir.Kiralanan araç açık ve gizli gelir karşılığında yolcu ve yük taşımacılığında herhangi bir araçın cekilmesinde itilmesinde suç olan fiillerin işlenmesinde motor sporlarında yarış, ralli, hız denemesi ve sağlamlık gibi durumlarda, kullanamaz ve kullandırılamaz aksine davranış sebebi ile herhangi bir hasar zarar meydana geldiği takdirde. bu hasar zarar başkasının davranışı sonucunda gelse dahi kiracı ve kefili tüm bu hasar ve zararlardan sorumludur.